Forum Hirsutyzm Strona Główna FAQ Użytkownicy Szukaj Grupy Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj Rejestracja
Hirsutyzm
Forum poświęcone osobom zmagajacym sie z hirsutyzmem oraz wszystkim tym, którzy chcieliby im pomóc...
 próby wątrobowe Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
kasia123185
Zabłąkany/a



Dołączył: 05 Lut 2015
Posty: 3 Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Kobieta
PostWysłany: Czw 21:08, 05 Lut 2015 Powrót do góry

Brałam androhur+ tabletki antykoncepcyjne . moja wątroba chyba tego nie toleruje ALT mam 57 norma jest do 34 boje się że rozwaliłam sobie przez to wątrobe....


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
kasia123185
Zabłąkany/a



Dołączył: 05 Lut 2015
Posty: 3 Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Kobieta
PostWysłany: Czw 21:10, 05 Lut 2015 Powrót do góry

miał któś podobne, że jego wątroba nie tolerowałą tego? myślicie ze unormuje się to? odstawiłąm te leki biore tylo spironol


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
zalamana93
Ekspert



Dołączył: 08 Sty 2011
Posty: 1762 Przeczytał: 6 tematów

Pomógł: 6 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Kraków
Płeć: Kobieta
PostWysłany: Pią 22:37, 06 Lut 2015 Powrót do góry

kasia123185 napisał:
miał któś podobne, że jego wątroba nie tolerowałą tego? myślicie ze unormuje się to? odstawiłąm te leki biore tylo spironol

No cóż, ja też brałam Androcur przez 5 mies. Wątroba cała, ale skutki opłakane niestety... Na Twoim miejscu nie wracałabym już do niego. Jeśli wątroba została troszkę uszkodzona, to wg mnie warto by odstawić całkowicie leki na kilka mies., potem ewentualnie ostrożnie do nich wrócić. Możesz też brać Essentiale Forte na regenerację wątroby.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
depresyjna
Zadomowiony/a



Dołączył: 14 Kwi 2014
Posty: 370 Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Pomorze
Płeć: Kobieta
PostWysłany: Sob 23:43, 07 Lut 2015 Powrót do góry

Załamana, a jakie skutki miałaś? Bo mi właśnie dziś lekarz przepisał androcur, bo stwerdził, że buzię powinnam mieć ładniejszą....


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
zalamana93
Ekspert



Dołączył: 08 Sty 2011
Posty: 1762 Przeczytał: 6 tematów

Pomógł: 6 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Kraków
Płeć: Kobieta
PostWysłany: Nie 10:28, 08 Lut 2015 Powrót do góry

depresyjna napisał:
Załamana, a jakie skutki miałaś? Bo mi właśnie dziś lekarz przepisał androcur, bo stwerdził, że buzię powinnam mieć ładniejszą....

Nie wiem czy chciałabyś wiedzieć Wink Naprawdę chyba zawsze już będę żałowała, że brałam ten lek... Ja się nigdy już na niego nie zdecyduję.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez zalamana93 dnia Nie 10:29, 08 Lut 2015, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
depresyjna
Zadomowiony/a



Dołączył: 14 Kwi 2014
Posty: 370 Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Pomorze
Płeć: Kobieta
PostWysłany: Nie 10:56, 08 Lut 2015 Powrót do góry

Kurcze, widzisz.. A mój lekarz taki 'spokojny'.. Że może szkodzić, ale nie musi, że jak z każdym lekiem, że nie mam się bać, że będziemy kontrolować.. bla bla bla...

Trudno, będę brać, jest lekarzem, muszę mu zaufać.Tym bardziej, że z dotychczasowych rozwiązań jestem jak najbardziej zadowolona. Najwyżej będę żałować.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
zalamana93
Ekspert



Dołączył: 08 Sty 2011
Posty: 1762 Przeczytał: 6 tematów

Pomógł: 6 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Kraków
Płeć: Kobieta
PostWysłany: Nie 13:35, 08 Lut 2015 Powrót do góry

Wiesz, ja słyszałam takie same teksty... Endo. twierdziła, że Androcur jest ostatnią szansą na zbicie androgenów, że to trucizna, ale jestem młoda, powinnam przetrzymać leczenie, niestety nie wytrzymałam. W sumie już gdzieś tu na forum o tym pisałam, więc pewnie i tak na to natrafisz, więc mogę się powtórzyć. Ostatecznie Androcur przepisała mi moja ginekolog, chciała w dawce 100 mg, ale ja zgodziłam się na 50 mg- o 50 mg za dużo... Co miesiąc miałam mocne bóle głowy, chodziłam wykończona. Po uczelni wracałam i gapiłam się w sufit, czułam się bardzo zmęczona. Wszystko mnie przerastało. Nieraz bolał mnie żołądek tak, że przez cały dzień praktycznie niewiele jadłam... Ostrzegała mnie przed tym znajoma z innego forum, ale też twierdziłam, że na każdego leki działają inaczej. Co ok 1,5- 2 mies. robiłam próby wątrobowe, zawsze było ok. Po 5 mies. leczenia (a A. miałam brać min 6 mies) dostałam silnego ataku bólu brzucha na uczelni, ledwo doszłam do domu. Dosłownie nic nie pomagało, ból był okropny. Jak najszybciej było to możliwe (po 2 dniach) poszłam do endo., okazało się, że to najprawdopodobniej zapalenie jelit na skutek leczenia A. Dostałam leki, ale ból nasilał się do tego stopnia, że rodzice chcieli mnie wieźć na pogotowie. Naprawdę najgorszemu wrogowi tego nie zyczę, nawet nie dałam rady usiąść... Co więcej było to tuż przed świętami, a mnie czekał miesiąc diety lekkostrawnej... Na szczęście cudem wyszłam z tego bez szpitala. Ale to niestety nie koniec. W styczniu bóle brzucha znowu się nasilały, tym razem ginka skierowała mnie do gastrologa i od tego czasu mam wieczne problemy z układem pokarmowym, których przed leczeniem nie było. Dzięki A. nabawiłam się m.in. przewlekłego zapalenia żołądka (w skutek czego miałam już 2 gastroskopie i jestem na diecie i lekach cały czas) oraz innej bolesnej choroby. Androcur mnie po prostu fizycznie rozwalił... Niestety obydwie lek. potwierdziły, że to jego skutek. A hormony? Jak były podwyższone przed leczeniem, tak były i w trakcie oraz są nadal. Mojej znajomej A. ładnie zbił hormony, ale co z tego, jak po odstawieniu wszystko wróciło jak zwykle. Przemyśl sobie czy chcesz tak ryzykować... Oczywiście sporo dziewczyn go bierze, nawet łącznie z Dianą itp. (ja brałam z Yasmin) i nic im nie jest, ale są takie przypadki jak ja, o których nikt głośno nie mówi. Fakt faktem, że ja także nie byłam świadoma, ze ten lek to takie cholerstwo. Inaczej nigdy bym się na niego nie zgodziła. Cena, którą płacę i będę płaciła do końca życia jest wysoka, wiele bym dała, żeby cofnąć czas... Naprawdę nie warto dla tych kilku mies. ładnej cery czy wolniejszego odrostu włosów. Jeśli już musisz coś brać dodatkowo, pomyśl o Spironolu. To o wiele słabszy lek, ale też skuteczny, a znacznie mniej niebezpieczny.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
depresyjna
Zadomowiony/a



Dołączył: 14 Kwi 2014
Posty: 370 Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Pomorze
Płeć: Kobieta
PostWysłany: Nie 13:43, 08 Lut 2015 Powrót do góry

Dziękuje załamana. Masz rację już kiedyś czytałam o tych problemach z żołądkiem, tylko nie pamiętałam, że to dzięki A. Bardzo Ci współczuję, że musiałaś przez to wszystko przechodzić.

Mocno przemyślę, bo rzeczywiście jeśli miałabym ponieść taką cenę, to ja dziękuje. Wolę przyjmować antykoncepcję i smarować się benzacne.

Z resztą, na samych antykach jest sporo lepiej, już nie wstydzę się twarzy, więc może rzeczywiście nie warto się w to pchać... a lekarze, kurcze, tak bez wszystkiego zapisują... Przerażające


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
zalamana93
Ekspert



Dołączył: 08 Sty 2011
Posty: 1762 Przeczytał: 6 tematów

Pomógł: 6 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Kraków
Płeć: Kobieta
PostWysłany: Nie 14:45, 08 Lut 2015 Powrót do góry

Nawet nie wiesz jak bardzo żałuję, że się w to wpakowałam. Myślałam, że po tym epizodzie wszystko wróci do normy, ale niestety nie wróciło, a bardzo częste bóle brzucha tylko potęgują moje wyrzuty wobec siebie.

Ja jestem tego samego zdania. Podobnie jak z hirsutyzmem- lepiej wydać pieniądze na laser niż leki ciężkiego kalibru, które po odstawieniu i tak nic nie dają. A co do trądziku- jeśli bardzo Ci przeszkadza, przejdź się do dermatologa. Jak kiedyś chodziłam, lek. wiedziała o moich problemach z hormonami, ale twierdziła, że połączenie leczenia hormonalnego+ dermatologicznego to dobre wyjście i faktycznie efekty były.

No dokładnie, to jest najgorsze. Ale wiesz, to pacjent ponosi cenę za szkodliwe leczenie, nie oni... Mnie właśnie przeraża też łączenie silnej Diany z ciężkim Androcurem, to już w ogóle masakra...


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
depresyjna
Zadomowiony/a



Dołączył: 14 Kwi 2014
Posty: 370 Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Pomorze
Płeć: Kobieta
PostWysłany: Czw 18:33, 12 Lut 2015 Powrót do góry

Nie właśnie, nie przeszkadza mi już tak bardzo. Owszem, mam cerę brzydką, pełną przebarwień i blizn po tym najcięższym okresie, ale nie ma porównania, jest o niebo lepiej, umiem teraz nad tym panować, czasem coś jedynie wyskoczy.
Przyzwyczaiłam się już chyba Smile

Dziękuje Załamana.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
zalamana93
Ekspert



Dołączył: 08 Sty 2011
Posty: 1762 Przeczytał: 6 tematów

Pomógł: 6 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Kraków
Płeć: Kobieta
PostWysłany: Czw 22:21, 12 Lut 2015 Powrót do góry

Nie ma za co Wink


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu


 Skocz do:   



Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)